SON DAKİKA

Sakarya Olay Gazetesi

Sakarya’da Kaçak içki Operasyonu: 2 Gözaltı

Sakarya’da Kaçak içki Operasyonu: 2 Gözaltı
Bu haber 21 Ocak 2021 - 16:12 'de eklendi

Sakarya’da kaçak alkol üretimi ve satışı yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda satışa hazır şekilde 227 adet kaçak içki şişesi ele geçirildi.Sakarya İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler şehir genelinde kaçak alkol üretimi ve satışı yapan şahıslara yönelik yürüttüğü operasyonlara hız kesmeden devam ediyor. Edinilen bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, Geyve ilçesi Kozan Mahallesinde kaçak alkol üretimi ve satışı yapıldığı bilgisine ulaştı. Ekiplerce yapılan çalışmada F.Ö. ile Ş.Ö. isimli 2 şahsın yaşadığı ikametlere eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi.

Operasyonda yapılan aramalarda; 227 adet çeşitli ebat alkol şişeleri içerisinde satışa hazır bir şekilde hazırlanmış alkollü içki, 260 adet çeşitli ebatlarda boş alkol şişesi, 2 adet şişelere alkol koymada kullanılan huni ve yapım aşamasında kullanılan şişe kapakları ele geçirildi. Öte yandan, F.Ö. isimli şahsın evinde yapılan detaylı aramada ise; 1 adet S 080 marka tüfek, 1 adet havalı tüfek ve 1 adet seri numarası bulunmayan eski bir tüfek ele geçirildi.

 

Ş.Ö. isimli şahsın adresinde yapılan arama sonucunda herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmadı. Konu ile ilgili Geyve Nöbetçi Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek alınan talimatlar doğrultusunda tahkikata başlanıldı. F.Ö. ve Ş.Ö. isimli şahıslar alınan ifadeleri sonrasında serbest bırakıldı.

SAKARYA’NIN GEYVE İLÇESİNDE KAÇAK ALKOL ÜRETİMİ VE SATIŞI YAPAN ŞAHISLARA YÖNELİK DÜZENLENEN OPERASYONDA SATIŞA HAZIR ŞEKİLDE HAZIRLANMIŞ 227 ADET KAÇAK İÇKİ ŞİŞESİ ELE GEÇİRİLİRKEN, 2 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI. (BURAK CAN TOKYÜREK/SAKARYA-İHA)
Sakarya’nın Geyve ilçesinde kaçak alkol üretimi ve satışı yapan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda satışa hazır şekilde hazırlanmış 227 adet kaçak içki şişesi ele geçirilirken, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Etiketler :


SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA