SON DAKİKA

Sakarya Olay Gazetesi
Elif Demir
Elif Demir

İftira atmak en büyük kul hakkıdır

İftira atmak en büyük kul hakkıdır
Bu haber 11 Mayıs 2021 - 1:25 'de eklendi

İftiranın kökeninde bilinçaltındaki intikam duygusu yatar. İftiracılar kendilerinin yaptıklarını bildikleri halde saf bir tavır sergileyerek bu  suçlamaları, özellikleri, ithamları iftira attıkları  kişilere  yakıştırır. Daha doğru bir tabirle yapıştırır (!) “çamur at izi kalsın” mantığıyla karalamaya çalışır. İftira atmak bir insanı incitmenin, onun inandırıcılığını, toplumdaki kredisini ortadan kaldırmanın “en sinsi” ve “en çirkin” yoludur.

İftirayı kimler atar hiç düşündünüz mü? İftira ancak “kendini ispatlayamayanların” ya da “sizin varlığınızdan rahatsızlık duyanların” kirletmek için yaptığı pis bir durumdur. Asıl konu arkadaşlarınızı, çevrenizdekileri, hatta hatta ev halkınızı bile yanlış yönlendirip size karşı cephe almalarını sağlamaktır. Şahsen benim varlığımdan rahatsızlık duyanları itibara almıyorum. Siz de almayın, tavsiye ederim acizane.

Amma kendini ispatlayamayan, aciz, beceriksizler var ya, işte bunlara dikkat edin.   Somut olarak gösterdiği hiç bir şey yokken bir insanı karalamak ancak seviyesi düşük insanların işidir. Bunlar karakterleri icabı hep pislik içindedirler. İşleri güçleri karalamak, çamur atmak, kim ama kim olursa olsun, kimlik, kişilik, makam, mevkii gözetmeden, nerede bir başarı varsa, nerede güzel bir iş işleniyorsa muhataplarını hedef almak en büyük marifetleridir. Hemen, hiç vakit kaybetmeden iftira ve karalama kampanyalarını başlatırlar.

2013 yılında eski Emniyetçi şu anki vatan hainleri Fetocular benimle ilgili bir karalama kampanyası başlattılar neden mi?

Onların istediği kalıba girmedim,onların istediği yazıları yazmadım taraf olmazsan bertaraf olursun dediler, dediklerini yaptılar!!!!

Kendilerine kullanabilecekleri onların her dediğine eyvallah diyebilecek zayıf karakterdeki kişileri  bulmakla işe başladılar.

Bunlardan bir tanesi de Şeref Y. adında kendini iş adamı diye lanse eden biri oldu…

Hayır kişiyi tanımasam eyvallah deyip geçeceğim….

Hadi bana operasyonu eski  Sakarya İstihbarat şube ve kom şube birlikte yaptı

Hadi bunların hepsi tesadüfen Fetocu çıktı

Hadi beni tutuklayan Hakim Süleyman Karaçöl oda tesadüfen Fetocu Çıktı diyelim

Tesadüf bu ya çıkıyor mu çıkıyor!!!!

Burası çok önemli resmen tesadüfün böylesi dedirtiyor

Bu Şeref Y. Adındaki sözde işadamı (sözde diyorum çünkü hiçbir iş adamının oto hırsızlığı yada kumar oynatmaya yer temin etme gibi olaylarda ismi geçmez) Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şube müdürlüğünde görevden ihraç edilet ve adli kontrol şartıyla cezaevinden tahliye olan Başkomiser D.YİĞİT tarafından 08/01/2013 tarihinde saat:15.55  alınıyor.

Bu  Şeref Y. denilen şahıs aleyhimde bir ifade vermiş muhtemelen bu ifadeyi verirken kendi yaptıklarını anlatmış.

Karasu Belediyesinde 2011 yılının aralık ayında yapılacak olan 2 milyon küsür değerinde bir temizlik ihalesine girmek için Kalkmış Ankara’dan Sakarya’ya Otobüsle gelmiş(muhtemelen özel aracı servisteydi 2011 yılında  2 milyon küsürlük ihaleye girebilmek için geldiyse maddi durumunun çok iyi olması gerekir diye düşünüyorum)

Sakarya’dan Karasuya’da bir tanıdığının tanıdığı emanet araç bulup getirmiş. Kendisi İhale saatinde kesinlikle ihale girmek için  Karasu Belediyesi’ne  gelmiş, ama tam ihale salonuna girecekken ben ve sözde iki adamım kendisinin ihaleye girmesini engelleyip, zorla bir araca bindirip Sakarya’ya getirmişiz üstüne bide darp etmişiz. Verdiği ifadede üstüne basa basa demiş ki ihaleye girmemi engellemelerinin sebebi ben bu ihaleye kesinlikle almak için girecektim bunu bildikleri için girmemi engellediler.

Güzel senaryo yazmışsınız fetocu olmakla yargılanan başkomiserin ve seni bu senaryoda oynatan sivil vatan haini Fetocu dostlarınla….

Lakin şunları unutmuşsunuz……

İhale şartnamesindeki maddeleri okumayı….

İnsan kesin almak için gireceğini iddia ettiği bir ihalenin şartnamesini okumadan gerekli evrakları  bağlı olduğu kurumlardan almadan geçici teminatını nakit yada banka teminat mektubunu temin etmeden ihalede istenilenilen iş bitirlilik belgeleri olmadan nasıl ihaleye girebilir ki ??

He şöylede bir deyim var

Karakolda doğru söyler mahkemede şaşar….

Şeref Y. Ve birlikte hareket ettiği ekibi bu deyimi de çok yanlış anlamış

Ankara Kom şubede verdiği ifadesinin aksine mahkeme salonunda Hakim ve Savcı önünde sanki o iddialarda bulunan kendisi değilmiş gibi alay edercesine 19 ay sonra ben ihaleye girmek için gitmemiştim dedi…

Peki….

Şimdi ben diyorum ki…..

Madem ihaleye girmek için Karasu’ya gelmemiştin neden EMNİYETTE çok iddialı bir şekilde ihaleye girmek için karasu belediyesine gittim dedin,

Yada …..

Madem ihaleye girecektin 19 ay sonra duruşmada  ihaleye girmek için gitmemiştim dedin…

Nedenini ben söyleyeyim!!!!

Avukatların talebi üzerine gerçekten bu ihaleye girip giremeyeceğine dair evrakların bağlı bulunduğun Vergi dairesi ve Sgk kurumundan sorgulanmasına karar verilmişti…

Sen ve birlikte hareket ettiğin kişilerde çok iyi biliyordunuz ki bu evraklar Mahkeme Heyetine ulaştığında hiçbir kamu ihalesine katılamayacağın ortaya çıkacaktı..

2011 yılında geçerli olan kamu ihale kanuna göre Vergi ve SGK borcu olan şahıs yada firmalar  kesinlikle kamu ihalelerine katılamaz maddesi çok nettir.

Ayrıca ihaleye giremeyeceği halde ihaleye gireceği iddiasında bulunan şahıs yada firmalar ihaleye fesat karıştırmak suçundan cazalandırılır maddeside çok nettir.

Senaryoyu yazmışsınız ama eksik yazmışsınız…

Şimdi o evraklar ve bilirkişi tutanağı Avukat Tayfun Zeki’nin çabaları ile mahkemeye sunuldu,bak burada da yanılmışsınız sanki o evraklar hiç gelmeyecekmiş gibi….

İftira atarken bile insan biraz düşünür…

Yazımın sonunda Tüm yetkili kurumlara sesleniyorum İhaleye giremeyeceği halde kendi hür iradesiyle aleni bir şekilde ihaleye gireceğini iddia edip herkesi yanıltmaya çalışan bu adam yargı önünde hesap verip cezası neyse çekmelidir.

Çamur at izi kalsın mantığı ile hareket eden herkes o çamurun dönüp dolaşıp bir gün kendi üstlerine sıçrayacağını bilmelidir. Ben buna İlahi Adalet diyorum….

                   SAĞLICAKLA  KALIN

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :


SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA