SON DAKİKA

Sakarya Olay Gazetesi
Elif Demir
Elif Demir

SASKİ’DE SULAR DURULMUYOR

SASKİ’DE SULAR DURULMUYOR
Bu haber 23 Temmuz 2019 - 16:01 'de eklendi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YÜCE tarafından Saski Genel Müdürlüğüne getirilen İlyas DEMİRCİ’yi maalesef çok büyük sorunlar bekliyor.

Saski yapılaşmasına dikkat edildiğinde halen Rüstem KELEŞ’e bağlı olan insanların aktif olduğu görülmektedir. Nitekim güvenirliliği yüksek olan bir yerden aldığımız duyumlara göre Saski eski Genel Müdürü Rüstem KELEŞ gideceğini bildiği için kendi kadrolarını aktif durumda bırakması adına elinden gelen her şeyi yapmış gözüküyor.

Yeni Genel Müdür eski ekiple çalışmaya devam edecek mi? Liyakate sahip personeller arasında yok mu? Halen neden ısrarla eski ekiple devam ediliyor. Ekrem başkanı etkisiz bırakmak isteyen insanlar halen Sakarya’dan ellerini niye çekmiyorlar. Peki onlara duruşlarını korumaları, aynı zamanda Ekrem başkanla iyi geçinmeleri, aksi bir şey çıkması durumunda onları kendi yanına alacağı talimatını kimler vermiş olabilir.

Asıl bomba habere gelince iddialara göre Rüstem KELEŞ gitmeden önce Sakarya Emniyet Müdürlüğü Fetö yapılaşmasına dair Saski için rapor istiyor. Üç kişi hakkında kapalı zarf Saski’ye geliyor. Bunlardan birisi gazetelere konu olmuş olan Naci İRİS ile ilgili güvenlik soruşturmasına istinaden Ekrem Başkanın getirmesine rağmen ona karşı görevinden alınması, diğer iki zarf Saski’de kimlere aittir. Peki bu zarflar doğruysa  sumen altımı  edildi,işlem yapıldımı?

Eski kadrolar yerinde olduğu sürece Saski’de bir şeyler değişeceğe benzemiyor. Tam tersine Ekrem Başkanı etkisiz bırakmaya çalışan trollerin amaçlarına yönelik halen çalışmaya devam ettiklerini göstermek olmuyor mu? Hem kendilerine yakın kişiler arasından seçilen personel ile Ekrem YÜCE’ye yakınlığı bulunan kişiler neden kullanılmaya çalışılıyor.

Eski yönetime diyet borcu olduğunu bildiği için kendisini koruduğunu düşünen zihniyet neden Ekrem Başkanı yanlış yönlendirmeye çalışıyor. Her iki tarafa yakın insanların seçilmesi Sakarya’da birşeylerin değişmeyeceğini gösterecek gibi gözüküyor. O zaman eski usul devam edilecek ise yeni insanların getirilmesine ihtiyaç varmıydı ? Halkımız onlardan memnun olsa idi onlarla yola devam edilirdi!!!

 

 

 

 

Etiketler :


SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA