SON DAKİKA

Sakarya Olay Gazetesi

Sakarya’ya 10 Yeni Ambulans

Sakarya’ya 10 Yeni Ambulans
Bu haber 21 Ocak 2021 - 15:54 'de eklendi

Sağlık Bakanlığı tarafından acil sağlık hizmetlerinin hızlı ve etkin sürdürülebilmesi için biri yenidoğan hizmeti olmak üzere ilimize 10 yeni ambulans gönderildi.

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Serdar Değirmenci, İl Ambulans Servisi Başhekimi Uzm. Dr. Necip Gökhan Güner’in katılımıyla gönderilen ambulanslar istasyonlara teslim edildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Öğütlü, “Acil sağlık hizmetlerinde görev yapan tüm personelimize özverili çalışmalarından dolayı bugün burada bir kez daha teşekkür ediyorum. Bakanlığımız ihtiyaç dahilinde tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de acil sağlık hizmetlerinde yıpranan ambulanslarımızı yeniliyor. Biri yenidoğan hizmetinde kullanılmak üzere 10 yeni ambulansımız daha geldi. İstasyonlarımızda kilometresi en fazla olan ambulanslarımızı yeniledik. Hayırlı olsun” dedi.

 

Ambulans şoförlerine anahtar tesliminin ardından, ilimizde en çok vakayı karşılayarak yılın istasyonu seçilen Adapazarı 5 No.’lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu personeline İl Sağlık Müdürü Öğütlü tarafından teşekkür plaketi verildi.

Kaynak: medyadetay

Haber:Mahide Akdağ

 

Etiketler :


SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA