SON DAKİKA

Sakarya Olay Gazetesi

Çocuk Dostu Adapazarı Yeni Parklarına Kavuşuyor

Çocuk Dostu Adapazarı Yeni Parklarına Kavuşuyor
Bu haber 26 Kasım 2019 - 15:08 'de eklendi

Adapazarı Belediyesi tarafından 30 farklı bölgede yeni çocuk parkları yapılıyor. Yakın zamanda çalışmaların tamamlanacağını belirten Başkan Mutlu Işıksu, “Tüm parklarımızda kontrol var ve ihtiyaç tespit ettiğimiz bölgelerde de 30 adet çocuk parkı için başlattığımız çalışma sürüyor. Çocuk dostu Adapazarı’mız yeni parklarına kavuşuyor.” dedi.

30 Yeni Çocuk Parkı İçin Çalışma Başladı

Adapazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeni parklar için başlattığı hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Mahallelerde eskiyen ve zamanla hasar gören oyun gruplarını yenileri ile değiştiren ekipler, 30 adet yeni parkı daha kısa zamanda Adapazarı’na kazandıracak.

Hummalı Çalışma Var

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin kapsamlı çalışma yaptığını vurgulayan Başkan Mutlu Işıksu, “Tüm parklarımızda kontrol var ve ihtiyaç tespit ettiğimiz bölgelerde de 30 adet yeni çocuk parkı için başlattığımız çalışma sürüyor. Kısa zamanda bu çalışmanın da tamamlanmış olmasını istiyoruz. Bir taraftan zamanla hasar gören mevcut oyun gruplarını yeniliyor, diğer taraftan hiç çocuk parkı olmayan bölgelerimizde ihtiyaç tespitimiz doğrultusunda çalışma yapıyoruz. Çalışmamız hızla devam ediyor, çocuk dostu Adapazarı’mız yeni parklarına kavuşuyor.” ifadelerini kullandı.

Nerelerde Yapılacak?

Çalışma kapsamında, Abalı, Yahyalar, İlyaslar, Budaklar, Rüstemler, Köprübaşı, 15 Temmuz Camili 1600, 1605, 1621 Ada, Yeşilyurt, Nasuhlar,  Yenigün Ada Pınar Sokak,  Yağcılar 1330, 1361,  1390 nolu sokaklar, Yağcılar Kumköy Sokak, 15 Temmuz Camili Saklı Göl Üstü, İstiklal Mahallesi Güneşli Sokak, Tuzla Kadir Sokak, Sakarya Mahallesi Temalı Park, Evren Mahallesi ve Çamyolu Mahallesi’ne toplam 30 adet yeni park kazandırılmış olacak.

Etiketler :


SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA