SON DAKİKA

Sakarya Olay Gazetesi

Cinayet alanında keşif yapıldı

Cinayet alanında keşif yapıldı
Bu haber 13 Kasım 2019 - 21:14 'de eklendi

13 Kasım 2018 tarihinde Arifiye ilçesinde bulunan bir lastik fabrikasında meydana gelmişti. S.U. isimli işçi, iş yerindeki görev yeri değişikliği sebebiyle sendika yetkilileri ile yaşadığı tartışma sonucunda Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan‘a ait taşıma ruhsatlı silah ile Karacan’ı başından vurarak ölümüne sebep olurken, yanında bulunan sendika Mali Sekreteri Mustafa Sipahi ile Sendika Temsilcisi Osman Bayraktar’ı da yaralamıştı.

Yaşanan olay sonrasında Sendika Başkanı Karacan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken zanlı S.U. ise yakalandıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildmişti.

Abdullah Karacan’ın ölümüyle sonuçlanan olayın davası Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde devam ediyor. Davada mahkeme heyeti, sanık S.U.’nun katılımıyla olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi.
İzmir’de tutuklu bulunan sanık S.U., olayın yaşandığı fabrikaya getirildi. Mahkeme heyetinin ve savcının hazır bulunduğu fabrikada geniş güvenlik önlemleri altında keşif yapıldı. Keşif sırasında S.U. yaşanan olayları ve Karacan’ı nasıl vurduğunu anlattı.

Etiketler :


SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA