SON DAKİKA

Sakarya Olay Gazetesi

Akyazılı Öğrenci Bilim Sempozyumunda İlgi Odağı Oldu

Akyazılı Öğrenci Bilim Sempozyumunda İlgi Odağı Oldu
Bu haber 30 Eylül 2019 - 16:22 'de eklendi

Akyazılı Öğrenci Tedx Ankara Bilim Sempozyumunda ilgi Odağı Oldu.

Akyazı Konuralp Anadolu Lisesi 2.Sınıf 10/B öğrencisi olan Ömür Önal Okul müdürü Hasan Can’ın özel izni ile katıldığı Bilim Sempozyumunda NASA’da görev yapan Dünyaca Ünlü Astrofizikçi Bilim adamı Dr.Umut Yıldız’ın dikkatini çekti. Sempozyumda sık sık bir araya gelen ikili arasında sıcak bir dostluk başlarken Ünlü Astrofizikçi Ömür Önal öğrencimizi Özellikle Uzaydaki suyun kaynağı hakkında bilgilendirirken gençlere de tavsiyelerde bulundu.

NASA’nın Türk çalışanı Dr.Umut Yıldız:Hayalleri gerçekleştirmek için risk almak gerekiyor..

İki yıldır Nasa’da çalışmalarını yürüten astrofizikçi Dr.Umut Yıldız Gençlere hitaben;Bir şeyler yapmak istiyorlarsa belli bazı hayalleri varsa bunu kovalamaları lazım,risk’e girmeleri lazım.Hayaller için risk almak gerekiyor dedi.

Akyazı Konuralp Anadolu Lisesi Öğrencisi Ömür Önal’da; “Öncelikle bu önemli sempozyuma katılmama izin veren Müdürümüz Hasan Can hocamıza , bana destek olan Öğretmenlerimize ve öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Bilim Sempozyumunda kendisi ile tanışma imkanı bulduğum Astrofizikçi Dr.Umut Yıldız Hocamıza da bana göstermiş olduğu ilgilerinden ve tavsiyelerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum,kendisi ile tanışmak ve dost olmak bana çok şey katacağından eminim” dedi.

KAYNAK:AkyazıHaber

Etiketler :


SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA