SON DAKİKA

Sakarya Olay Gazetesi

2020 Yılının 2. Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Gerçekleştirildi.

2020 Yılının 2. Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Gerçekleştirildi.
Bu haber 22 Eylül 2020 - 16:12 'de eklendi

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Altuğ: “Covid-19 sürecinde tüm komitelerimizle iletişim içerisindeydik. Üyelerimizin sorunlarını, sıkıntılarını birlikte ele alarak çözmeye gayret ettik. Büyük sıkıntılara rağmen SATSO, meclisi, komiteleri, komisyonları ve personeli ile özveriyle çalışmaya devam ediyor.

Unutmayalım ki; iş dünyası olarak biz, bu şehrin gerçek sahipleriyiz. SATSO gücünü sizlerden, yani sektörünün sorunlarına hakim, şehrine sahip çıkan siz değerli komitelerinden almaktadır.

Bizlere ilettiğiniz konuların tarafımızca TOBB ve ilgili kamu kurumlarının nezdinde takibinin yapıldığını vurgulamak isterim. Salgının yarattığı etkilerle mücadele etmek için ekonomi yönetimimiz tarafından pek çok adım atıldı. Kısa Çalışma Ödeneği, mücbir sebep gibi uygulamalar iş dünyasına önemli faydalar sağladı. Bu dönemde bankalar aracılığıyla önemli miktarda ucuz finansman da sağlandı. Bu çalışmaların temelinde sizlerin talepleri, bizlerin gayretleri ve ekonomi yönetiminin vizyonel çalışmaları yer aldı.

Ancak salgın henüz bitmedi, sorunlarımızın tamamı çözülmedi. Geçtiğimiz günlerde de TOBB Başkanımız Sn. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile Genel İdare Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik.

Toplantıda özellikle;

– Üyelerimizin Vergi-SGK borcu yapılandırma, faiz ve sicil affı beklentisini,
– Sigorta acentelerinin acil çözüm bekleyen sorunlarını,
– Eğitim sektörünün beklentilerini,
– Medikal sektörünün kamudan alacaklarının ödenmesi konusundaki taleplerini,
– OSB kuruluşunda oda katılım paylarında indirim ya da muafiyet talebimizi
– Amme Alacakları Kanunu kapsamında kamu alacaklarının gecikme zam oranının çok yüksek olduğunu dile getirdik.

TOBB Başkanımız bu konuda ivedilikle cevaplarını bizlerle paylaştı. İnanıyorum ki; devletin her kademesi de aynı hassasiyetler çözüm odaklı çalışıyor.” ifadelerinde bulundu.

Etiketler :


SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA